Eerste blote versie van ‘We zijn er bijna’
Een versie van het bekende tv-programma ‘We zijn er bijna’, maar dan in je blootje. Deze zomer trekken Ineke en Gert-Jan van Steenis met 23 kampeerders en camperaars langs zeven naturistenterreinen in het zuidwesten van Frankrijk. Hun initiatief voldoet kennelijk aan een behoorlijke behoefte, want binnen een mum van tijd was de rondreis van drie weken volgeboekt. Vandaar dat het gidsen-echtpaar uit Heiloo al het plan heeft opgevat om in 2026 een vergelijkbare trip op te zetten, dan langs naturistische locaties in het zuidoosten van Frankrijk.
Bloot zonder camera’s
In hun knusse woning onder de rook van Alkmaar geven Ineke (64) en Gert-Jan (66) toe bij hun onderneming met een schuin oog te hebben gekeken naar ‘We zijn er bijna’; het reality-programma van Omroep Max, dat al jaren tot de succesnummers van de Nederlandse televisie mag worden gerekend. Maar dit keer geen presentatrice Martine van Os of draaiende camera’s; tijdens deze reis kunnen de reizigers ongestoord vakantie vieren, grotendeels in hun blootje.
Solliciteren als gidsen
Het ontstaan van de blote groepsrondreis is feitelijk terug te voeren tot de coronatijd. In die periode gaf Gert-Jan van Steenis zijn rol als mede-eigenaar van een onderwijsadviesbureau op met de verzuchting: ‘Als dit de wereld wordt…’ Ineke volgde al snel zijn voorbeeld en legde haar functie als HR-adviseur bij een scholenkoepel neer. “Maar wat dan?”, aldus de twee. “We houden namelijk heel erg van reizen, van organiseren en van mensen.” Al die elementen kwamen samen bij de ANWB, waar ze met succes solliciteerden naar de rol om groepskampeerreizen te begeleiden. Na de opleiding verzorgden ze met veel plezier twee reizen in Duitsland en Frankrijk. In 2023 kwam daar echter abrupt een einde aan toen de ANWB besloot om met deze bedrijfsactiviteit te stoppen.
Al dertig jaar naturisme
Op dat moment kwam deze versie van ‘We zijn er bijna’ in beeld. “We kamperen al sinds 1994 bij voorkeur naturistisch en we vonden het eigenlijk wel een leuk idee om zelf een blote kampeerrondreis op te zetten.” De naturistische belangenbehartiger NFN Open & Bloot bracht Gert-Jan en Ineke in de zomer van 2024 in contact met Christy-Anne Kniestedt van de naturistische reisorganisatie Internatuur. En die zag wel heil in hun plan, aangezien ze zelf ook met het idee speelde een dergelijke reis op te zetten.
En die samenwerking heeft ertoe geleid dat Ineke en Gert-Jan binnenkort met 23 anderen, onder wie vijf alleenreizenden, drie weken op pad gaan door Frankrijk, waarbij in totaal zeven naturistencampings worden aangedaan. “Op elke locatie hebben we vijftien plekken tot onze beschikking en blijven we steeds drie dagen staan. Ja, het programma is relatief vrij. Alleen kort na de start bij Club Gymnique de France is een excursie per bus georganiseerd naar Parijs, inclusief een rondleiding met een gids en een lunch. Later in de tijd is nog één bezoek aan een kasteel ingepland en is een tweede facultatief. We hebben bewust gekozen voor een periode van drie weken, zodat ook werkenden kunnen deelnemen. Ga je namelijk veel langer op reis, dan zijn het vooral gepensioneerden die mee kunnen doen. Deze keer hebben vooral 50-plussers ingeschreven. Vandaar ook dat we een rondreis hebben uitgezet waarbij per verplaatsing maximaal 300 kilometer hoeft te worden gereden. Inderdaad, we willen elke vorm van stress vermijden, we willen de mensen simpelweg ontzorgen.”
De kampeerrondreis van Ineke en Gert-Jan
Van 13 tot 16 juni 2025: Club Gymnique de France
Dit verenigingsterrein ligt in Villecresnes, ten zuidoosten van Parijs. Op de eerste dag is er een welkomstborrel om kennis te maken met de andere deelnemers. Op 15 juni is de excursie per bus naar de Franse hoofdstad, inclusief tweegangenlunch met drankje.
Van 16 tot 19 juni: Le Bois des Forges
Dit familieterrein is te vinden in Cléré-Les-Pins, in het departement Indre-et-Loire. De hoofdstad van het departement is Tours, op 25 kilometer van het terrein. Ook bestaat de mogelijkheid om op eigen initiatief en eigen kosten een kasteel te bezoeken.
Van 19 tot 22 juni: Le Colombier
Deze naturistencamping ligt in Saint-Martin-Lars-en-Sainte-Hermine in de Vendée. Optioneel tijdens dit verblijf is een excursie naar Bazoges; inclusief is een gezamenlijk diner.
Van 22 tot 25 juni: CHM Montalivet
Deze grote accommodatie in Vendays-Montalivet ligt direct aan de Atlantische Oceaan. Een aanrader is om een wandeling te maken over het twee kilometer lange naaktstrand.
Van 25 tot 28 juni: Domaine Laborde
Deze accommodatie vol natuurschoon ligt op de grens van de departementen Lot-et-Garonne en Dordogne. Met eigen vervoer wordt een kasteel bezocht, waar een gids wacht om tekst en uitleg te geven over de geschiedenis van het bouwwerk en de regio. Op Laborde staat ook een gezamenlijk diner gepland.
Van 28 juni tot 1 juli: Creuse Nature
In Boussac-Bourg, in het departement Creuse, ligt de viersterrencamping Creuse Nature. Hier zijn opnieuw volop mogelijkheden voor de deelnemers om er op eigen gelegenheid op uit te trekken.
Van 1 tot 4 juli: Domaine de la Gagère
Op dit terrein in Luzy is naturisme mogelijk midden in de natuur van het prachtige Parc Naturel Régional du Morvan in de Bourgogne. Hier wordt een wijnproeverij gehouden en staat op 3 juli een gezamenlijk diner op het programma.
Wie daarvoor belangstelling heeft kan over de rondreis van 2026 informatie inwinnen bij Internatuur.
Meer lezen over naturistische vakanties? Bekijk dan onze reisverhalen!